Du er her: Startside > Kunder > Større bedrifter og konsern
 
 

Norges Statsbaner (NSB)

NSB Intranett (ikke tilgjengelig)NSB AS er en av landets viktigste transportbedrifter og har tradisjoner tilbake til åpningen av den første jernbanen i Norge i 1854. Persontrafikk med tog og buss, samt godstrafikk på jernbane utgjør konsernets hovedvirksomheter.

NSB har anskaffet CoreTreks programvare (CorePublish og CorePortal med moduler) for å utvikle og lansere nettjenester fortløpende i konsernet. Dette gjøres i samarbeid med CoreTrek og NSBs heleide IT-selskap Arrive.

"Portalløsningen fra CoreTrek vil gi oss muligheten til å modernisere og tilpasse våre nett-tjenester bedre til våre kunders behov. Ved å fokusere på en standard portalplattform utnytter vi dessuten våre ressurser mer effektivt. CoreTrek har en portalprogramvare som tilfredsstiller våre krav til funksjonalitet og tekniske muligheter, og vil sammen med vår øvrige mellomvare gi gode muligheter for å utvikle en tjenesteorientert plattform. Programvaren tilfredsstiller våre krav til enkelhet, modularitet og fleksibilitet, og spiller godt sammen med de øvrige komponentene i vår arkitektur.”

IT-direktør i NSB, Jan Christiansen.

Pr. dags dato er en salgsportal for storkunder og intranett for hele konsernet lansert, begge løsningene med utgangspunkt i CorePortal.

 
CoreTrek | Telefon: +47 99 55 93 93 | Kontakt oss

Copyright © 2006-2011 CoreTrek